Rozmowa o pracę po angielsku

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku i zdobądź pracę marzeń!

#2 Pytania na rozmowie: Jakie są Twoje mocne strony?

#2 Pytania na rozmowie: Jakie są Twoje mocne strony?

Pytanie o mocne i słabe strony jest jednym z trudniejszych pytań na rozmowie o pracę.

Odpowiadając na to pytanie należy skupić się na umiejętnościach i kwalifikacjach, które są kluczowe dla Twojej przyszłej roli.

Możesz skorzystać tutaj z techniki SAR (Situation – Action – Result).

“When I commit to a deadline, I do whatever it takes to deliver. For example, I was having difficulty getting data I needed for a report, but through persistence, excellent communications skills and time
management I was able to get the data and complete the report on time.”

Gdy rekruter zada Ci to pytanie, to jest to doskonała okazja, aby pokazać dlaczego jesteś lepszy niż inni kandydaci.

Tip #1: Twoja odpowiedź powinna skupić się na tym co dokładnie wniesiesz do firmy oraz co możesz jej zaoferować. Wielu kandydatów odpowiada tutaj, że posiada doskonałe umiejętności komunikacyjne lub że ma duże doświadczenie, ale to ich nie wyróżnia z tłumu.

Tip #2: Ważne aby odpowiadając tutaj użyć konkretnych liczb (ile mamy lat doświadczenia, ile skończyliśmy projektów podobnych do tych, którymi będziemy się zajmować w przyszłej roli itp.).

Tip #4: Mówiąc o każdej z umiejętności czy kwalifikacji, które posiadamy, dobrze jest od razu podać przykład kiedy jej użyliśmy z sukcesem w naszych poprzednich rolach.

Tip #5: Firmy zatrudniają pracowników, aby ci rozwiązywali problemy, więc należy tutaj pokazać jakie problemy do tej pory rozwiązaliśmy dla naszych poprzednich pracodawców.

Powodzenia!